Inline Veselí

Trenčín inline 2020

vytvořeno: 4.8.2020, před 4 roky v rubrice AKTUALITY Další z mála zahraničních závodů tento rok - tentokrát na silničním okruhu v průmyslovém parku v Trenčíně

V sobotu 1. srpna 2020 se vydala početná skupina bruslařů IN-LINE VESELÍ na silniční závod do Trenčína, který byl zároveň mistrovstvím Slovenska v in-line maratonu. Distanci 42 km si poprvé v životě zajeli juniorka Lucie Korvasová a dorostenec Honza Hořák a zvládli to oba naprosto parádně. Lucie dojela jako první žena a Honza se držel celý závod v první skupině bruslařů a nebýt smolného pádu v poslední zatáčce, tak by skončil určitě na lepším místě (12.místo celkově), ale i třetí místo mezi juniory je výborné. Další famózní výkon podal Kamil Hastík, kterému vítězství v maratonu uniklo o 0,8 sekundy. S maratonskou tratí zároveň odstartovali i závodníci na poloviční distanci - tedy půlmaraton, který s přehledem v ženské kategorii vyhrála Veronika Korvasová a velmi pěkné časy zajeli i Petr Korvas a Jiří Jung. A fantastické zastoupení jsme měli i v žákovských kategoriích, neboť bruslaře IN-LINE VESELÍ bylo hodně vidět a podali skvělé výkony. Na trati 2800 metrů se stal absolutním vítězem Tobiáš Krupka a mezi dívkami se svedl nádherný boj o prvenství mezi Kristýnou Jungovou a maďarskou závodnicí, ze kterého nakonec vyšla vítězně o pouhou jednu desetinu sekundy Maďarka, ale Kristýna sprintovala naprosto parádně. Třetí místo vybojovala nádherným výkonem Thea Varsamisová. V této kategorii ještě závodil i Tobiáš Jurček a i když se při nájezdu do druhého kola držel na čele první skupiny, tak po technických problémech v druhém kole skončil nakonec na krásném 7. místě. A poslední závod, kde jsme měli zastoupení byl open závod na 8,6 km, který v dívčí kategorii úžasně ve spurtu vyhrála Vikča Hanzelková a velkou pochvalu si zaslouží i Sára Varsamisová, která perfektně pracovala na čele po celou dobu závodu, ale bohužel cílovala již o kolo dříve, což ji hodně vysílilo, ale i přesto nakonec dojela na suprovém 6. místě. Na této poměrně dlouhé trati si dále skvěle vedli v chlapcích Patrik Bůžek a Martin Irša a v dívkách Tereza Hánová a Klára Jungová. Všem bruslařům IN-LINE VESELÍ moc gratulujeme k úžasným výkonům a děkujeme za skvělou reprezentaci - máme z vás všech skutečně velkou radost!
Foto převzato z facebooku pořadatele Trenčín inline, kterému za krásné fotky děkujeme a také za velmi pěkně uspořádané závody. #force_bike_components

Další z mála zahraničních závodů tento rok. Na závodech v Trenčíně jsme měli opět početné zastoupení a hned několik úspěchů. V kategorii Žákyně A, které jely 2,800 m, Kristýna Jungová po velkém souboji do cíle vybojovala 2. místo a hned za ní dojela Thea Varsamisová, která obsadila 3. místo, v kategorii kluků si pro prvenství dojel Tobiáš Krupka a o kousek utekla bedna Tobiášovi Jurčekovi. Ve starší kategorii tentokráte už na 8km se předvedla Viktorie Hanzelková, která vybojovala spurt do cíle a tím vyhrála v kategorii žen, v téhle kategorii jela i Sára Varsamisová, které bedna o kousek utekla, a tak skončila na krásném 4. místě v Žákyních A. Závodu se taky účastnili Tereza Hánová, Klára Jungová, Patrik Bůžek a Martin Irša, všichni čtyři předvedli krásné výkony. V Trenčíně se jel i půlmaratón, kterého se účastnili Petra Korvasová, Petr Korvas, Jiří Jung a Veronika Korvasová, která si dojela pro prvenství v kategorii žen. A jako poslední se jel i maratón, kde jsme měli taky zastoupení v mužské kategorii dojel na druhém místě Kamil Hastík. A po nešťastném pádu Honzi Hořáka, který bojoval o celkové třetí místo, se nakonec umístil 3. v kategorii Junioři. A v ženách svůj vůbec první maraton absolvovala Lucie Korvasová, která nakonec dokázala zvítězit nad polskou závodnicí v čase 1 hodina, 22 minut a 28 sekund (vytvořila tím také nový rekord trati v ženské kategorii).